Hazırladığımız içeriklerin sosyal medya üzerinde paylaşılması sitemiz için aktif bir trafik sağlayacağı gibi takipçilerimizi de bilgilendirmek açısından önemlidir. WordPress alt yapısını kullanan sitemizde birçok eklenti ile bu işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliriz. AdsThisShareThis vb. WordPress eklentisi olmadan nasıl yapacağımıza bakacağız.

Web sitemizde ne kadar az eklenti kullanırsak verimlilik açısından daha iyi olacaktır. Her eklenti sistemimize yüklenen gücü arttıracağı için sitemizin açılış hızını etkileyecektir. Site hızlandırma teknikleri hakkında olan yazımı inceleyerek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Bu yazımızda wordpress eklentisi olmadan sosyal medya paylaşım butonları nasıl hazırlanır. Her içeriğimiz için nasıl oluşturabileceğimize değineceğiz. Single.php sayfamıza aşağıda ki kodlarımızı ekleyerek yazılarımızda paylaşım butonlarının gözükmesini sağlayabiliriz. Sayfalarınızda da paylaşım butonlarının gözükmesini istiyorsanız page.php sayfanıza eklemeniz yeterli olacaktır.

WordPress eklentisi olmadan sosyal medya paylaşım butonları için Single.php veya page.php sayfalarına ulaşabilmek. FTP bağlantınızı kullanarak wp-content -> themes -> Tema ismi yolunu izleyebiliriz. FTP bağlantısı kullanmadan wordpress panelimiz üzerinden görünüm -> tema düzenleyici diyerek sağ tarafta listelenen sayfalarımız arasından bu sayfaları seçebiliriz.

<a href=”http://www.facebook.com/sharer.php?u=<?php the_permalink(); ?>”>Facebook </a>

<a href=”https://twitter.com/share?url=<?php the_permalink(); ?>”> Twitter </a>

<a href=”https://www.pinterest.com/pin/create/button/?url=<?php the_permalink(); ?>”> Pinterest </a>

<a href=”http://www.linkedin.com/shareArticle?url=<?php the_permalink(); ?>”> Linkedin </a>

<a href=”whatsapp://send?text=<?php the_permalink(); ?> data-action=’share/whatsapp/share”> Whatsapp </a>Yukarıda bulunan HTML kod bloğunu eklemek istediğiniz yere kopyala – yapıştır yöntemi ile ekleyerek sayfalarınızda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda HTML üzerinde müdahalede bulunarak görsel olarak özelleştirebilirsiniz. Bu şekilde kullanmak isterseniz çıktısını buradan görebilirsiniz.

Farklı sosyal medya platformlarını da burada görmek isterseniz yorum kısmında belirtebilir veya yorumlarınızda eklerseniz arayan kişileri bilgilendirmiş olursunuz. Bilgi paylaştıkça çoğalır. 🙂 

Sercan Sevinçer Logo
Sercan Sevinçer – Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir