WordPress birçok hizmeti bizlere hızlı ve kolay bir şekilde bizlere sunmaktadır. Güvenlik konusunda sürekli güncellenen alt yapısı sayesinde aktif bir güvenlik sağlayabilirsiniz. Bunun yanında yayınladığınız sayfaları kullanıcılardan şifre isteyerek girişlerini sağlayabilirsiniz. 

WordPress sayfa şifreleme hizmeti sadece yayımlanmış sayfa ve yazılarınıza verebileceğiniz bir özelliktir. Bu özellikler arasında ileri bir tarihe yayımlama planı yapabilir veya taslak olarak kaydederek daha sonrası için düzenleme gerçekleştirebilirsiniz.Yeni sayfa ekleme kısmında bulunan görünürlük kısmında bizlere 3 adet seçenek sunulmaktadır. Bu seçenekler;

  • Herkese açık
  • Parola korumalı
  • Özel

Wordpress sayfa şifreleme

Herkese açık: Hazırlamış olduğunuz sayfanızı normal bir şekilde yayınlamanızı sağlar. Bu sayede sayfanız herkese açık bir şekilde yayımlanır.

Parola korumalı: Bu seçenek ile hazırlamış olduğunuz sayfaya veya yazınıza şifre koyabilirsiniz. Yayımlanmış olan içerikleriniz şifreli olarak yayımlanmış olacaktır. Şifre ile sayfa görüntülendikten sonra site gezintisinde şifre kabul edilmiş olarak sayfa gösterilmeye devam etmektedir.

Wordpress şifre ekranı
Parolalı sayfanızın görüntüsü

Özel: WordPress sayfa ve yazılarınıza sadece yönetici ve editör yetkisi bulunan kullanıcıların erişimini sağlamaktadır.

Ücretsiz SSL kurulumu nasıl yapılır? başlıklı yazımı incelediniz mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir